Zamek

Każda osoba, która interesuje się historią oraz, której pasją jest zwiedzanie miejsc historycznych powinna odwiedzić Jasło. Jest to miasteczko położone w województwie podkarpackim bardzo bogate w historię. Na swoich terenach ma wiele zabytków wartych odwiedzenia jak i zobaczenia. Częściowo można je poznać już poprze stronę http://www.domkiwbeskidach.pl/noclegi-jaslo.html, która małymi kroczkami wprowadza w świat Jasła.

Zamek Sroczyńskich
Zamek Sroczyńskich jest jednym z miejsc, które zostało bardzo zniszczone podczas II Wojny Światowej. Jednak z biegiem czasu jak i dzięki staraniom mieszkańców jak i władz miasteczka oraz prywatnych właścicieli posiadłości został częściowo odbudowany oraz oddany do użytku. W trakcie II Wojny Światowej zamek był siedzibą niemieckich najeźdźców, przy czym przy opuszczeniu przez nich miejsca, jak i w prawie każdym przypadku ? został częściowo zniszczony oraz zburzony. W dalszym okresie zajmowali posiadłość sowieccy żołnierze, którzy dokończyli dzieła Niemców. Z czasem na potrzeby otworzenia szpitala zamek został częściowo odnowiony i oddany do użytku. Jednak w bliskim czasie został wybudowany niedaleko zamku, w ogrodach otaczających posiadłość oraz Jasło ? nowy szpital. Zamek przeszedł w posiadanie właściciela prywatnego, który zaczął go odbudowywać. Dziś zamek służy miasteczku, jako jedna z atrakcji turystycznych jak i znajduje się w nim Medyczno – Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle. Jak widać tradycja lekarska została podtrzymana.

Chcąc poznać to jak i inne miejsca zamów nocleg w Jaśle korzystając ze strony http://www.domkiwbeskidach.pl/noclegi-jaslo.html, która przybliży jeszcze więcej ciekawych miejsc, wartych odwiedzenia i powodujących zakochanie się w miasteczku. Korzystając z oferowanego tam noclegu można poznać wiele tajemnic miasteczka już od samych właścicieli jak i od obsługi, bo przecież nikt tak wiele nie wie o Jaśle jak jego mieszkańcy. Nic tak nie wprowadza w świat miasteczka jak historie opowiadane ludzkimi ustami.

About the author /


Related Articles