Szamba betonowe przydomowe

Szambo betonowe

Każdy z nas posiadając dom z dala od zwartej zabudowy musi posiadać szambo przydomowe. Jedni posiadają szamba ekologiczne inni natomiast szamba betonowe przydomowe. Szambo jak wiadomo jest zbiornikiem bez odpływu, w którym gromadzi się ścieki. Szamba zakładane są tam, gdzie nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej.
Szamba takie zbudowane są z betonu B25 lub żelbetonu. Szamba betonowe mogą również służyć do przechowywania deszczówki i są również ekologiczne. Beton to bardzo wytrzymały materiał, który może służyć bardzo długie lata. Szamba takie są odporne na uszkodzenia i różne czynniki zewnętrzne. Zazwyczaj służą do ścieków bytowo-gospodarczych. Wyróżniamy szamba betonowe jednokomorowe oraz dwukomorowe.
Szamba takie wkopywane są w ziemię i niewidoczne na powierzchni. Zbiorniki takie są połączone z urządzeniami gospodarczymi czyli muszlami klozetowymi, wannami, prysznicami lub umywalkami, znajdującymi się w budynku.Instalacja polega na tym, iż odprowadzają one powstające zanieczyszczenia do zbiornika betonowego umieszczonego pod ziemią. Na dnie tego zbiornika powstają różne procesy biologiczne przez mikrobaterie. Oczyszczają one ścieki z zanieczyszczeń, a także neutralizują zapach. Coraz częściej sprzedają się szamba betonowe przydomowe.

About the author /


Related Articles