Skoki tandemowe

Czy ktoś w ogóle korzysta z takich skoków? Czy mają one w ogóle jakiś sens? Jak najbardziej. A dowodzi tego popularność, jaką skoki tandemowe cieszą się w ostatnim czasie.

Zapewne wiele osób, które miały okazję usłyszeć o takich skokach zastanawia się „czy to jest dla mnie”. A żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, warto bliżej przyjrzeć się temu, jakie wymagania należy spełnić, aby można było skoczyć.
Badania lekarskie. Tych absolutnie przeprowadzać nie trzeba. Chyba, że jest się osobą, która choruje na przykład na serce, wówczas należy wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem. W pozostałych przypadkach nie trzeba biegać po lekarzach i wykonywać żadnych testów.
Szkolenie. Osoby, które skaczą samodzielnie, muszą przejść wielogodzinne szkolenia. Do skoków a tandemie nie trzeba ich przechodzić. Owszem, jest jedno szkolenie, ale trwa ono zaledwie 10-15 minut. Więcej nie trzeba, bo wszystkie czynności podczas skoku wykonuje nie pasażer, ale doświadczony i wykwalifikowany pilot, do którego jest się przypiętym.

About the author /


Related Articles