Roztocze i jego uroki

To właśnie na Roztoczu w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie, a mimo że powiedzonko jest znane jak Polska długa i szeroka to sama ta kraina niewielu rodakom jawi się, jako znajoma? a szkoda, bo jest tutaj naprawdę pięknie?tutejsze krajobrazy to wspaniale fotogeniczna mozaika; wąskie pola, pięknie zielone, łąki mieniące się złotymi mleczami i wszędzie obecne lasy? sam teren jest pagórkowaty, co tylko dodaje mu uroku i jest, na czym zawiesić spojrzenie?
Na samym Roztoczu może i nie ma ekskluzywnych, we wszystko wyposażonych czterogwiazdkowych hoteli, ale są wspaniałe gospodarstwa agroturystyczne aż chciałoby się powtórzyć za poetą: ?o wsi sielska??
Są tui także skanseny jak np. zagroda Guciów, w której chaty kryte strzechą i otoczone w sezonie żółtymi słonecznikami mają po trzysta lat?
Przebiega tu też czerwony szlak rowerowy, który wiedzie od Kraśnika (gdzie możemy podziwiać piękny zamek) aż do granicy z Ukrainą?liczy sobie 178 km a po drodze, co kil kaście kilometrów mamy zmianę scenerii?jest Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy i Roztoczański, a Puszcza Solska słynie ze swoich wodospadów na rzekach Sopot i Tanew?
Wybierając się w te strony na pewno odpoczniemy od szumu miasta i kłopotów związanych z codziennością a na łonie natury zastanowimy się, o co w tym wszystkim chodzi?

About the author /


Related Articles