Obszary działalności turystyki

Według klasyfikacji NACE Rev. 2, turystyka obejmuje konkretne obszary działalności. Jeśli więc chcemy się nią zająć np. w swoim życiu zawodowym, powinniśmy się zainteresować tymi obszarami. Co do nich należy?

Na pewno najpopularniejszym obszarem jest po prostu zakwaterowanie. Jeśli więc chcemy, możemy założyć własną bazę noclegową. Oprócz tego możemy zająć się również usługami związanymi z wyżywieniem. One także wchodzą w zakres turystyki. Następnie, do definicji wliczamy także wszelką działalność twórczą. Musi być ona związana z kulturą i rozrywką. Chodzi tutaj m.in. o kina, teatry i placówki, w których możemy się zabawić. Oprócz tego turystyka to także różnego rodzaju działalność bibliotek, muzeów oraz miejsc publicznych, w których zapoznajemy się z historią danego miejsca.

Biznes związany z turystyką może nam się bardzo opłacić. Warto więc zapoznać się z obszarami, które wchodzą do tej definicji. Możemy je spokojnie wykorzystać w swoim życiu zawodowym. Dzięki temu szybko poprawimy swoje zarobki.

About the author /


Related Articles