Noclegi i atrakcje – Dębki

Dębki zapraszają

Wielu z nas właśnie teraz we wrześniu planuje swój urlop. Właśnie ten okres jest najlepszy na odpoczynek. Dlaczego? Bo właśnie we wrześniu, w odróżnieniu od wakacyjnych miesięcy pełnych ruchu i gwaru turystów, czeka nas cisza i relaks bez ryzyka stania w długich kolejkach na szlakach czy walczenia o miejsce na plażach pełnych parawanów. Również ceny znacznie spadają, często są o połowę niższe niż w sezonie.
Wiele atrakcji turystycznych w tym okresie oferują nadmorskie miejscowości. Wśród nich wyróżnia się wieś leżąca na Wybrzeżu Słowińskim, u ujścia rzeki Piaśnicy, na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, na Kaszubach. Dębki, bo tak nazywa się miejscowość, to stara osada rybacka, która powstała w XIII wieku. Obecnie to znana, malowniczo położona miejscowość wypoczynkowa. Znajduje się w niej jedna z najpiękniejszych i najszerszych piaszczystych plaż w Polsce, która na dodatek jest bardzo czysta, podobnie jak morze, u którego stóp się rozpościera. Dzikość przyrody podkreśla fakt, że dwie trzecie obszaru wsi zajmują lasy, a stałych mieszkańców jest tu zaledwie kilkadziesiąt osób. Turyści więc przybywają tu chętnie i coraz liczniej.
Dlatego ostatnio powstało w Dębkach wiele obiektów noclegowych w pełni wyposażonych i przystosowanych do obsługi nawet najbardziej wymagających gości. Jest też wiele barów, restauracji i pubów. Warto zwrócić uwagę, że atrakcje wsi to nie tylko dzika przyroda, ale także ciekawa architektura.
Wszystkie informacje na temat wypoczynku w tym miejscu znaleźć można w internecie pod hasłem „Noclegi i atrakcje – Dębki”.

About the author /


Related Articles