Hotele w Rzeszowie

Hotele w Rzeszowie
Rzeszów, jako stolica regionu podkarpackiego, leży nad rzeką Wisłok która jest dopływem Sanu. Jest największym miastem w południowo – wschodniej części Polski. Miasto to zamieszkuje obecnie ponad 165 tysięcy ludzi i na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że największa miejscowość w tej części kraju, posiada niewiele do zaoferowania podróżnym.

Nic nie jest bardziej mylnego. Opinię na temat Rzeszowa można zmienić chociażby oglądając okolicę starego miasta. Nie jest ona aż tak malownicza jak w przypadku innych większych miejscowości w Polsce, jednakże jest równie interesująca. Rynek umiejscowiony jest oczywiście w centrum miasta. W części zachodniej starówki usytuowany jest się zabytkowy ratusz miejski – wybudowany w 1591 roku.

Centrum miasta Rzeszowa wypełnione jest również licznymi piwnicami stanowiącymi podziemną trasę turystyczną. Także zamek rzeszowski i letni Pałac Lubomirskich z pewnością stanowią nie byle jaką atrakcję dla podróżnych. Jeżeli chodzi o bazę noclegową miasta, to może kwater nie ma za sporo, ale oferują one wygodne zakwaterowanie po rozsądnej cenie. Rzeszów, jako miejscowość turystyczna, nigdy nie stanowił czołówki najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce.

Kwatery w centrum miasta powinny być rozpatrywane przez osoby, które chciałyby mieć widok z okna hotelowego na malowniczą starówkę, historyczne kościoły czy inne intrygujące atrakcje zlokalizowane w tej części miasta. Zaproponować Państwu w centrum miasta można Hotel Polonia Rzeszów. Jest to 2-gwiazdkowy obiekt położony w pobliżu dworca PKS, około 100 metrów.

Hotele w tej części miasta usytuowane są również w pobliżu węzłów komunikacyjnych i o około 5 minut drogi od dworca PKP. Obiekty noclegowe te oczywiście można zarezerwować poprzez nasz internetowy serwis noclegowy – Hotele Rzeszów – zapraszamy. Kwatery, które znajdują się niedaleko centrum miasta, oferują spokojny i wygodny odpoczynek za przystępną cenę.

Zlokalizowane są one w głównej mierze przy drogach międzynarodowych, dzięki czemu stanowią atrakcyjną ofertę dla turystów osób którzy będą w Rzeszowie tylko przejazdem. To tu mogą Państwo rozważyć ofertę, którą jest Hotel Hetman. Tereny przedmieść miasta Rzeszowa, stanowiące przytulne i ciche miejsce, mają do zaoferowania obiekty noclegowe dla osób chcących wypocząć spokoju i ciszy, np. Hotel Maraton.

Kwatery noclegowe leżące poza Rzeszowem stanowią doskonałą propozycję dla odwiedzających podróżujących do miasta tylko przejazdem lub dla ludzi zmierzających na Ukrainę czy Białoruś. Miejsce, w którym Rzeszów zlokalizowane jest, Podkarpacie, do tej pory nie zdobył życzliwości podróżujących i potencjału turystycznego.

Rzeszów jest tego niestety doskonałym przykładem. Jednak pomimo tego, zapraszamy serdecznie odwiedzających do stolicy Podkarpacia – miasta Rzeszowa.

About the author /


Related Articles