Hotele Kudowa – Zdrój

Hotele Kudowa – Zdrój
Górskie miasto Kudowa Zdrój jest na terenie Dolnego Śląska, na Ziemii Kłodzkiej. Jest również jednym z najładniejszych regionów uzdrowiskowych w całym kraju. Miasto Kudowa – Zdrój usytuowane jest blisko 400 m.n.p.m, u podnóża pięknych Gór Stołowych. Poza tym ma 4 przejścia graniczne z Czechami.

Górskie miasto Kudowa ma współcześnie około 11k obywateli i od bardzo dawna cały czas cieszy się nieposzlakowaną reputacją i uznaniem jako ośrodek zdrowotny i wypoczynkowy nie tylko w naszym kraju ale również za granicą, szczególnie w krajach zachodniej Europy. Stanowisko to zawdzięcza po największej części nieposzlakowanym źródłom wody mineralnej umiejscowionym w Kudowie i w rejonie. Najważniejszym obiektem turystycznym w Górskiej Kudowie – Zdrój, można by powiedzieć – sercem miasta – jest Park Zdrojowy. Założony został on w osiemnastym stuleciu w miejscu, gdzie wypływa źródło wody mineralnej.

Górskie miasto Kudowa to również jedna z najbardziej malowniczych pijalni mineralnej wody w kraju. Jest możliwość właśnie tu skosztować wód żelazistych, Niemniej jeśli wybierzemy się do parku – możliwe jest obejrzenie bardzo wielu palm, agaw i innych egzotycznych drzew, lub tak po prostu przejść się na ten przykład nad stawem. Jednak głównymi atrakcjami turystycznymi Kudowy – Zdrój jest wybudowana w dzielnicy miasta Czermna Kaplica Czaszek – jedna z trzech w Europie kaplica wyłożona czaszkami ludzi i piszczelami mieszkańców zmarłych na przestrzeni wojny 30 – letniej oraz zarazy. Na dodatek Miasto jest idealnym punktem wypadowym na trwające 1 dzień eskapady w Góry Stołowe.

Miasto Kudowa posiada rozbudowaną bazę obiektów noclegowych, zarówno w sanatoriach (możliwość z korzystania z zabiegów przyrodo-leczniczych), jak i w licznych| pensjonatach i hotelach, które można szybko zarezerwować poprzez nasz internetowy serwis noclegowy Hotele Kudowa Zdrój. Kudowa Zdrój jest w zasadzie małym miasteczkiem, z tej przyczyny zatem hotele i inne obiekty noclegowe usytuowane blisko centrum miasteczka położone są również w obrębie głównych atrakcji turystycznych miasteczka.

Godnym polecenia obiektem w centrum miasta jest 3 – * Hotel Amalia. Usytuowanie oraz również historia tego unikalnego budynku czynią go idealnym miejscem do romantycznych spotkań, odpoczynku i relaksu. Zlokalizowany w części północnej centrum Kudowy – Zdrój – biznesowy i oferujący obsługę SPA – Hotel Kudowa – jest najważniejszym Kudowie – Zdrój czterogwiazdkowym obiektem klasy Biznes&SPA. Posiada świetną lokalizację w pobliżu Parku Narodowego Gór Stołowych oraz drogi tranzytowej Wrocław – Praga. Posiada jednocześnie część konferencyjną – cztery malownicze, klimatyzowane sale konferencyjne mogące pomieścić do 250 podróżnych.

Jeśli szukają Państwo dobrego hotelu w Kudowie – Zdrój, proponujemy hotele znajdujące się w centrum miasteczka. Hotele znajdujące się w tej części miasta oferują dogodne zakwaterowanie, a leczniczy klimat miasteczka uprzyjemni pobyt w Kudowie. Zaproponować tutaj możemy Hotel Verde Montana. Kudowa Zdrój to prestiżowy ośrodek uzdrowiskowy w południowej Polsce, w okolicy Gór Stołowych. Znany jest ze swoich zabiegów leczniczych oraz oferuje obfitość możliwości aktywnego wypoczynku.

Mamy do zaoferowania obfity wybór hoteli w Kudowie, część z nich proponuje również zabiegi odnowy biologicznej.
Wypoczynek w tutejszym hotelu to doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie, a jednocześnie odkryć uroki pobliskich wspaniałych gór, ich niezwykłą rzeźbę oraz bogactwo kultury miasteczka.

About the author /


Related Articles