Agroturystyka – Olsztyn

Co nazywamy agroturystyką?
Coraz częściej się słyszy, że na popularności przybierają różne dziedziny turystyki. Szczególnie duży tłum zainteresowanych zgromadził się ostatnio wokół tematyki agroturystyki. Wielu Polaków nie wie jednak, co oznacza to pojęcie. Ten krótki artykuł ma na celu wyjaśnienie tego terminu.
Agroturystyka to specyficzna forma wypoczynku. Odbywa się ona w warunkach możliwie jak najbardziej zbliżonych do wiejskich. Często łączy się ją z pracą osoby wypoczywającej, która jest swoistą zapłatą za możliwość noclegu. Jest często traktowana jako źródło dochodu ludności wiejskiej. Bywa alternatywą dla rolnictwa.
Nic dziwnego, że coraz większa część mieszkańców miast decyduje się zamieszkać na wiosce. Nie od dziś wiadomo, że ma to ogromne walory zdrowotne, zarówno jeśli chodzi o korzyści dla ciała, jak i samopoczucie psychiczne.
Sądzę, że po przeczytaniu tego bardzo krótkiego tekstu każdy już wie, co nazywamy agroturystyką. Sam często korzystam z tej formy wypoczynku i polecam ją każdemu, kto czuje się przytłoczony codziennym życiem.

About the author /


Related Articles